Melik Gavrilof – Y.İnşaat Mühendisi

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_empty_space height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Melik Gavrilof– 31 Aralık 1954 te İstanbul Kumkapı’da doğmuştur.İlköğrenimini aynı semtte Boğosyan Varvaryan Ermeni İlkokulunda, lise eğitimini ise 1973 yılında mezun olduğu Getronagan Ermeni Lisesi’nde almıştır.

– Yüksek öğrenimine, bir yıl eğitim gördüğü İstanbul Maliye Muhasebe Yüksek Okulu’nda başladıktan sonra 1974 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden 1979 yılında mezun olmuş, uzmanlık eğitimini ise yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Çelik Yapılar dalında 1981 yılında tamamlayarak Yüksek İnşaat Mühendisi ünvanını almıştır.

– Şantiye mühendisi olarak İstanbul Ataköy toplu konutlarında başladığı mesleki faaliyeti kardeşi ile kurduğu “Gavrilof ve Gavrilof Mim. Müh. Müş. Hiz. Ltd. Şti” nde devam etmiştir.

– Çok iyi düzeyde Batı Ermenicesi ve Türkçe, iyi derecede ise Fransızca ve İngilizce dillerini bilir.

– HAYCAR Mimar ve Mühendisler Derneği ile bir dönem koro şefliğini de yaptığı Sayat Nova Korosu’nun kuruluşundan beri olmak üzere, üç dönem başkanlığını yaptığı Getronagan Lisesi’nden Yetişenler Derneği ile İnşaat Mühendisleri Odası’nın ve İstanbul Ticaret Odası’nın üyesidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]