Jan Gavrilof – Mimar

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_empty_space height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Jan Gavrilof– 1 Ocak 1955 te İstanbul Kumkapı’da doğmuştur. İlköğrenimini aynı semtte Boğosyan Varvaryan Ermeni İlkokulunda, lise eğitimini ise 1973 yılında mezun olduğu Getronagan Ermeni Lisesi’nde almıştır.

– Yüksek öğrenimine, iki yıl eğitim gördüğü Maliye Muhasebe Yüksek Okulu’nda başladıktan sonra 1975 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1980 yılında mezun olmuş, uzmanlık eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yapı Fiziği dalında almıştır.

– Öğrenciliği sırasında Mimar Başar Acarlı ofisinde stajyer olarak başladığı mesleki faaliyeti kardeşi ile kurduğu “Gavrilof ve Gavrilof Mim. Müh. Müş. Hiz. Ltd. Şti” nde günümüze kadar kesintisiz devam etmektedir.

– Çok iyi düzeyde Batı Ermenicesi ve Türkçe, iyi derecede ise Doğu Ermenicesi, Fransızca ve İngilizce dillerini bilir.

– HAYCAR Mimar ve Mühendisler Derneği ile Sayat Nova Korosu’nun kuruluşundan beri olmak üzere, Getronagan Lisesi’nden Yetişenler Derneği, İstanbul Mimarlar Odası’nın ve İstanbul Ticaret Odası’nın üyesi, Yerevan Mimarlar Odası’nın ise fahri üyesidir.

– İstanbul Meryem Ana Ermeni Kilisesi Vakfında bir dönem yöneticilik yapmıştır.

– Ermenistan Kültür Bakanlığı tarafından takdirname aldığı Van Akhtamar Ermeni Kilisesi restorasyonu çalışmalarında bulunmuş, “Expo 2010 Şanghay” için hazırlamış olduğu “İstanbul Mahallesi” projesi sergiye değer bulunmuştur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]